Bydlení je před zimními měsíci dobré připravit, protože se vyhnete spoustě starostem. Třeba posypová sůl zajistí, aby chodníky a cesta byla bezpečná.
Příprava na zimu
Nemovitost
I v našem podnebném pásu můžeme zažít tuhou zimu, a proto je nutné se na ni náležitě opravit. Přeci jen je dobré vyřešit problémy dopředu, abychom v zimě nemuseli mrznout či provádět opravy, protože třeba o Vánocích mají řemeslníci a firmy volno, takže na ně můžete klidně čekat až na začátek dalšího roku. Prvním bodem při přípravách je určitě údržba a kontrola topení, protože to nám zajišťuje teplo domova.
U kotlů probíhá proto revize a u těch na tuhá paliva i kompletní čištění, jenž zajišťuje správnou funkci. Navíc ucpaný komín je obrovským rizikem, protože kvůli němu Vám lehce může shořet celý dům. Na tohle se přímo specializuje kominík. Následně zkontrolujte stav nemovitosti, kde se zaměřte na střechu, okna a dveře, protože v případě poškození či netěsnosti jde všechna zima dovnitř. Musíte počítat i s těžkou váhou na střeše a jeho následné tání, a proto se podívejte i na okapy, protože ty dostávají zabrat.
Chodníky a cesta
Až klesnou teploty pod bod mrazu, tak se můžeme těšit na sníh a náledí, jenž bude na pozemních komunikacích i chodnících. Neustále každou zimu můžeme v novinách slyšet o tom, že se lidé zranili na neudržovaných chodnících, protože stačí podklouznutí nohy a úraz je už na světě. Problém je také při jízdě s vozidly, protože hrozí smyk a ztracení vlády nad ovládáním vozidla, za což může zejména náledí.
Abychom se vyhnuli oběma případům, tak je zapotřebí cestu udržovat. Posypová sůl je k tomuto účelu opravdu nejvhodnější, protože za rozumnou cenu se velmi snadno zbavíte sněhu a náledí. Stačí ji klasicky na potřebné místo posypat a za chvíli můžete pozorovat účinek. Můžete ji na menších plochách sypat ručně, ale třeba pro velké plochy je vhodné využít speciálního stoje. Při takovém využití je nejvýhodnější zakoupit balení se stovkami kil, jenž obsahuje několik pytlů, které mají většinou okolo 25 kg.