Zaujal vás prodej skleníků a rádi byste si některý z těchto výrobků pořídili domů? A víte o tom, že skleníky se nezhotovují jen ze skla, ale i z polykarbonátu? Co to vlastně je polykarbonát a má to vůbec nějaké výhody vůči sklu? Polykarbonát je druh plastické hmoty, zhotovují se z něj například 6 mm tenké duté desky, takzvané komůrkové desky, určené pro krytí některých přístřešků, světlíků nebo pergol a využití nachází i při výrobě skleníků. Tento materiál je velice pevný, dokáže odolat i prudkému dešti a dokonce i menším ledovým kroupám. Polykarbonát je také velmi odolný vůči teplotnímu namáhání, a to jak při silných mrazech, tak i za letních extrémních veder.
Polykarbonát se snadno opracovává ručním nebo strojním řezáním, případně zhotovením kulatých otvorů ruční či stojanovou vrtačkou. Skleníky z polykarbonátu bývají také poměrně lehké, polykarbonát je výrazně lehčí, než sklo, tím pádem si jej můžete dovolit postavit i tam, kde je omezená nosnost samotného podloží. Snadno se také přenáší a stěhuje na jiné místo na zahradě, anebo pokud chcete skleník přestěhovat na jinou parcelu.
Nikomu z vás nepřejeme, aby se skleník poškodil například při vichřici, kdy na něj popadají silné větve stromů, ale pokud by se to stalo, anebo pokud by někdo na skleník vhodil velký kámen, bude výrobek z polykarbonátu bezpečnější, než ze skla. Skleněné úlomky se totiž rozletí do všech stran, snadno je pak na zemi přehlédnete a můžete se o ně ošklivě poranit. Úlomky polykarbonátu budou lépe viditelné a neměly by pro vás a vaši rodinu představovat významné nebezpečí. Skleníky z polykarbonátu lze zhotovit jako samostatně stojící konstrukce, umístitelné kdekoli na zahradě, anebo jako výrobky, s nimiž se počítá při ukotvení na domovní fasádu. Skleník se pak může stát ozdobou vašeho příbytku u rodinného domu nebo na rekreační chatě.