Jestliže vám záleží na tom, aby vaše bazénová voda byla v co nejlepší kondici a abyste si plavání ve vaší nádrži mohli užívat s co největším potěšením, pak jste si jistě svůj bazén vybavili kvalitní salinizační jednotkou a pravidelně kupujete bazénovou sůl. Bazénová sůl totiž prokazatelně zlepšuje kvalitu vody ve vaší nádrži, snižuje její tvrdost a slaná voda také mnohem lépe působí na vaši pokožku a celkově na vaše zdraví.
Nicméně aby vše fungovalo přesně tak, jak má, je na místě si bazénovou sůl dobře vybrat, neboť není sůl jako sůl. Například pokud vám záleží na kvalitě vaší bazénové vody a toužíte po tom, aby byla stále jiskřivá a azurová, tak byste si jednoznačně měli pořídit sůl, která byla následně po vytěžení zpracovaná procesem rekrystalizace, při které vzniká čistý chlorid sodný bez nežádoucích příměsí jodidů a fluoridů, které po přidání do bazénové vody způsobují její nežádoucí hnědavé zabarvení.
Avšak i v případě, že svou nádrž nemáte vybavenou salinizační jednotkou, nemusíte se používání soli v bazénové vodě vyhýbat. V tom případě si raději zvolte kvalitní mořskou bazénovou sůl, která byla rovněž zbavena všech nežádoucích příměsí. V případě použití soli v bazénové vodě při absenci salinizační jednotky je vhodné zároveň používat standardní přípravky bazénové chemie pro úpravu vody.
Bazénová voda obohacená o mořskou sůl má blahodárné účinky na pokožku plavců a ve vyšších koncentracích je dokonce zdraví prospěšná, stejně tak jako slaná mořská voda. Takový slaný roztok pak ocení především všichni ti, kteří trpí různými kožními ekzémy či lupénkou.
Každopádně ať už si pro úpravu bazénové vody zvolíte jakoukoli sůl, vyberte si vždy tu kvalitní, dobře upravenou. Neměla by obsahovat žádné další nevhodné příměsi a měla by vždy pocházet z kvalitního, ověřeného zdroje. Můžete volit z balení o různých velikostech, k dispozici je vám dokonce i sůl potravinářské kvality anebo různé praktické solné tablety.